Taksim, alışveriş merkezleri ve alışveriş denildiğinde en çok akla gelen yerlerin başında gelmektedir. Bu özelliği ile gün içerisine binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Hepimizin bildiği üzere Taksim, İstanbul’a gelen turistlerin hem yemek hem eğlence hem de alışveriş konusunda ilk uğradıkları yerlerin başında gelmektedir. Taksim konumu itibariyle İstanbul’un merkezinde diyebiliriz. Bu sayede gerek Taksim’de gerek Taksim’e yakın lokasyonlarda çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Taksim’de bulunan alışveriş merkezlerine ek olarak birçok alışveriş mağazası da bulunmaktadır. Bu mağazalar İstiklal Caddesi’ne bağlanan ara sokaklarda bulunan pasajlarda bulunmaktadır. Bu pasajlarda bulunan mağazalar ucuz alışveriş için turistler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Taksim’e yürüme mesafesinde bulunan Box Hotel‘de konaklamanız esnasında alışveriş ihtiyacınızı da kolaylıkla giderebilirsiniz. Bu yazımızda Taksim alışveriş merkezleri sizler için derledik.

Demirören AVM

Demirören Avm, İstiklal Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Taksim Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan avm alışveriş ve yemek konusunda seçenekler sunmaktadır. Ancak avm genel olarak küçük bir yapıya sahip olduğundan yemek ve alışveriş konusunda diğer alışveriş merkezlerine göre daha az seçenek sunmaktadır. Eğer ayaküstü uğrayıp bir şeyler almak ve bir şeyler yemek istiyorsanız gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Burada yer alan restoranlar damak tadınıza uymuyorsa Taksim’de Bulunan Restoranlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevahir AVM

Cevahir Avm, yapısı itibariyle sadece İstanbul’un değil, Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Avm, 200 adet mağazası ile hem yemek hem de alışveriş konusunda çok sayıda seçenek sunmaktadır. Türkiye’den ve Dünya’dan en popüler giyim markalarını bulabileceğiniz Cevahir AVM, sadece bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda bir kültür-sanat merkezi olarak tasarlanmış durumdadır. Cevahir’in içinde İstanbul’un en iyi sinema salonları olduğu gibi, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun da bir sahnesi yer almaktadır.

Cevahir AVM’ye gitmek için, Taksim Meydanı’ndan metroya binebilir ve Şişli/Mecidiyeköy istasyonunda inebilirsiniz. Metro istasyonundan çıkarken Şişli çıkışını izlerseniz, Cevahir’in hemen önüne çıkabilirsiniz.

Kanyon AVM

Kanyon AVM, İstanbul’un ilk açıkhava alışveriş merkezlerinden biri olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Eşsiz ve harika bir tasarıma sahip olan Kanyon, oldukça lüks markaların mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kanyon, yalnızca alışveriş tutkunlarına değil, aynı zamanda damak tadına düşkün olanlara da hitap etmektedir. Kanyon içerisinde birçok ünlü restoranın şubesi bulunmaktadır. Bu sayede Kanyon’da güzel bir öğlen veya akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

Kanyon, konum itibariyle Levent’te bulunmaktadır. Kanyon’a ulaşmak için Taksim Meydanı’ndan metroya binebilirsiniz. Taksim’den metroya bindiğinizde 4. durak olan Levent’te inebilir ve Kanyon Alışveriş Merkezi’nin çok yakınına kadar ulaşabilirsiniz.

Hemen Arayın
WhatsApp