Taksim’de bulunan restoranlar, geniş mutfak ve yemek çeşitleri ile günde binlerce ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. İstanbul’un en hareketli ve işlek yerlerinin başında gelen Taksim, gün içerisinde milyonlarca kişinin uğrak noktası durumundadır. Bu özelliği sayesinde İstanbul’a gelen kişiler hem gezmek hem de yemek yemek için Taksim’i tercih etmektedir. Taksim’de bulunan çok sayıda restoran isterseniz anlık isterseniz de rezervasyon yaparak gidebileceğiniz şekildedir. Bu sayede özel bir gününüzde de Taksim’de bulunan restoranları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Taksim’e yürüme mesafesinde olan Box Hotel, damak zevkinize uygun birçok restorana oldukça yakın konumda bulunmaktadır. Otelimizde konaklamanız esnasında yakın konumda bulunan restoranlara çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda hem otelimize hem de Taksim’de bulunan restoranları sizin için derledik.

Cezayir İstanbul

Cezayir İstanbul, 1901 yılından günümüze kadar güçlü yapısı ile ayakta duran İtalyan Lisesi binasında hizmet vermektedir. Mekanın çinili ve otantik yapısı ilk kez görenleri hayran bırakacak şekilde dizayn edilmiştir. Yemeğinizi standartların dışında büyüleyici bir ortamda yemek istiyorsanız bu restoranı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Restoran, çok sayıda yemek çeşitleri ile birçok mutfağa ev sahipliği yapmaktadır.

Siz de Taksim’de güzel bir ortamda nefis bir yemek yemek istiyorsanız Cezayir İstanbul’u tercih edebilirsiniz.

Leb-i Derya

Leb-i Derya, gerek konumu gerek manzarası ile İstanbul’u ayaklarınızın altına alan bir restorandır. Restoran, hem manzara hem de deniz ürünü sevenlerin bir numaralı tercihi olarak dikkat çekmektedir. Eğer siz de hem Güneş’in batışını hem de deniz ürünleri tüketmeyi seviyorsanız bu restoranı oldukça sevebilirsiniz. Mekan aynı zamanda sakinliği ile de dikkat çekmektedir.

Eğer siz de İstanbul’un kalabalığından ve telaşından uzakta sakin bir yemek yemek istiyorsanız Leb-i Derya’yı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Mikla Restaurant

Mikla Restaurant, Taksim ve Beyoğlu arasında bulunmaktadır. Restoran hem manzarası hem de lezzetli yemekleri ile gelen misafirlerini oldukça memnun etmektedir. Restoranın tadım ve menüsü ve gurme ikramları misafirlerini mutlu eden hoş detaylar olarak dikkat çekmektedir. Eğer siz de İstanbul’u uzaktan seyredekern bir yandan da keyifli bir yemek yemek istiyorsanız Mikla Restaurant’ı tercih edebilirsiniz.

Hemen Arayın
WhatsApp